Czy spacer może odchudzać?

Nie ulega wątpliwości, że regularna aktywność fizyczna, to prawdziwy katalizator spalanego tłuszczu. Jest to niezbędny element zdrowego stylu życia, który może zagwarantować Ci pełnię zdrowia.

Nawet umiarkowana aktywność fizyczna, jaką jest spacer może pomóc zredukować nadmierne kilogramy i uzyskać wymarzoną sylwetkę, a przede wszystkim bilet do zdrowia. Jednak, by móc spacerować poprawnie i skutecznie, musisz poznać sekrety uprawiania tego rodzaju aktywności fizycznej.

Odchudzaj się – chodząc!

Spacer a odchudzanie? Tak, to się łączy! Spacer to rodzaj aktywności, który odpowiedni jest dla każdego. To najłagodniejsza forma ruchu, która doskonale wspomaga zdrowie całego organizmu. Dzięki codziennemu spacerowaniu zauważysz prozdrowotne efekty jak: wzmocnienie serca, unormowanie ciśnienia krwi oraz polepszenie jej krążenia. Wyraźnie przyspieszy się Twoja przemiana materii, układ kostny zostanie wzmocniony. Oprócz korzyści czysto fizycznych zauważysz również pozytywne efekty nawiązujące do zdrowia psychicznego. Spacer to sposób nie tylko na odchudzanie, ale również redukcję stresu. Spacer to aktywność fizyczna doskonała dla osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić lub po prostu nie chcą uprawiać intensywnego sportu.

Czy spacer może odchudzać?

Na odchudzanie – spacery

Czy spacer odchudza? Spacer to świetny sposób na odchudzanie. Zwykłe spacerowanie bez przemyślanej strategii służy uzyskaniu wspomnianych korzyści dla zdrowia. Jeśli jednak celem spacerowania ma być redukcja masy ciała – musisz mieć plan. Lubisz chodzić po górach? Trekking można uprawiać przez cały rok. Chodzenie po górach poszerza nasze horyzonty, pozwala poznać przyrodę bliżej oraz obcować z naturą z dala od ulicznego zgiełku miasta. Trekking jest także doskonałą możliwością do regeneracji psychicznej i fizycznej. Dzięki wszechobecnej zieleni, górskiej ciszy i świeżemu powietrzu będziesz miał okazję odetchnąć od dnia codziennego i uspokoić nerwy. Swoje marzenie o lepszym zdrowiu będziesz mógł zrealizować np. podczas turnusu odchudzającego lub obozu górskiego.

Jeżeli natomiast chcesz podjąć walkę samodzielnie musisz wiedzieć, że podstawą odchudzania jest pobudzenie metabolizmu i stworzenie deficytu kalorycznego. Należy po prostu spożywać mniej kalorii niż spala nasz organizm. Najlepiej uzyskać to na drodze zmniejszenia kaloryczności diety i dodatkowo – spalania kalorii podczas treningu. Spacer może okazać się tu bardzo skuteczny.

Jeśli rozpoczynasz przygodę z aktywnością fizyczną – możesz po prostu zacząć od codziennego spacerowania w umiarkowanym tempie, stopniowo wprowadzając kilka modyfikacji, które przyspieszą metabolizm i pomogą skutecznie pozbyć się niechcianych kilogramów. Wprowadź je wtedy, gdy czujesz, że dotychczasowa forma spaceru przestaje być dla Ciebie wyzwaniem i nie generuje zmęczenia organizmu.

Pamiętaj jednocześnie, że podstawą jest regularność spacerowania. Nie zaszkodzi uzupełnić spacerów innymi formami aktywności jak pływanie, fitness czy trening na siłowni.

Podobne wpisy

Co wyróżnia Nasze obozy w stylu Boot Camp?

Nie jesteśmy zwykłym obozem fitnessowym, aktywnym weekendem czy ośrodkiem odchudzania z treningami. Jesteśmy Boot Camp. Co Nas wyróżnia? MIEJSCE- To nie jest obóz odchudzający gdzie zajęcia są prowadzona na salach fitness. Założeniem jest żeby treningi były w plenerze, na świeżym powietrzu. Mamy do dyspozycji ogródek, altanę, łąki, lasy co się wiąże z kontaktem z naturą, […]

Czego unikać przy odchudzaniu?

Zdrowa dieta to klucz do tego, aby schudnąć, oraz do tego, aby czuć się dobrze. Warto zdawać sobie z tego sprawę. Wiele osób błędnie przyjmuje, że dieta to liczne wyrzeczenia, a do tego nieustanne uczucie głodu. Jeśli mądrze wprowadzisz w swoje życie odpowiednie nawyki żywieniowe, tego typu sytuacje nie będą miały miejsca. A więc, czego […]