Domowe sposoby na szybkie odchudzanie

Jak szybko schudnąć? Istnieje wiele metod, które „obiecują” szybkie schudnięcie. Naturalne sposoby na odchudzanie to najczęściej napary z przyprawami lub ziołami, dieta owocowo-warzywna, kapuściana i inne posty oraz głodówki. Czy babcine sposoby na odchudzanieskuteczne?

Herbatki, czyli naturalne domowe sposoby na szybkie odchudzanie

Niech pierwsza rzuci kamień, która nigdy nie podjęła się próby odchudzania z herbatek odchudzających. To właśnie napoje takie jak: domowe napary ziołowe, woda z cytryną lub z octem jabłkowym, zielona herbata, kawa czy herbatki odchudzające uważane są za domowe sposoby redukcji tłuszczu. Ich bazę przeważnie stanowi woda, a polecane dodatki wspomagające ich działanie to: sok z cytryny, pomarańczy, imbir, cynamon, kardamon, kurkuma. Oczywiście to są substancje, które tylko mogą pobudzić metabolizm, ale same w sobie nie spalają tłuszczu.

Z kolei napoje zawierające kofeinę, takie jak: kawa, herbaty oraz inne suplementy, mają właściwości pobudzające, które mogą zmobilizować do podjęcia aktywności fizycznej.

Co wspomaga odchudzanie? Domowe sposoby to np. dieta octowa

Ten domowy sposób na odchudzanie bazuje na wypiciu 3 razy dziennie, przed posiłkiem, wody zmieszanej z 1 łyżką octu jabłkowego. Zalecane jest również zwiększenie aktywności fizycznej oraz jedzenie 5 posiłków dziennie. Z pewnością picie wody z octem pobudzi nasz układ trawienny, natomiast żeby proces redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej działał, trzeba stosować racjonalne odżywianie o odpowiedniej podaży kalorii oraz aktywność fizyczną.

Domowe sposoby na szybkie odchudzanie

Skuteczne odchudzanie w domu a głodówka

Domowe sposoby na odchudzanie to m.in. post, czyli restrykcyjna dieta głodówkowa. W ostatnim czasie największą popularnością cieszy się dieta owocowo-warzywna. Jej założenia obejmują niskokaloryczne posiłki bazujące jedynie na wybranych warzywach i owocach. Jej pierwszy etap jest tzw. oczyszczającym i trwa około 40 dni. Po nim przechodzi się na tzw. utrzymanie masy ciała, czyli wychodzenie z głodówki i zmianę nawyków.

Przy diecie owocowo-warzywnej istnieje wysokie ryzyko wystąpienia niedożywienia z powodu braku źródeł białka, wystarczającej ilości węglowodanów oraz tłuszczów, jednak tempo spadku masy ciała jest wyjątkowo szybkie, co może być kuszącą opcją. Pamiętaj, że może to być pułapką. Należałoby przeprowadzić analizę składu ciała, żeby dowiedzieć się, czy utrata kilogramów to rzeczywiście spadek tkanki tłuszczowej, a nie masy mięśniowej i wody.

Kolejnym popularnym domowym sposobem na szybkie odchudzanie jest zastosowanie diety kapuścianej. Jej podstawę stanowi codzienne spożywanie zupy, której główny składnik to kapusta. Dozwolone warzywa oraz zupę można jeść w nieograniczonej ilości. Dieta trwa 7 dni. Spadek masy ciała również następuje szybko. Również tak jak w przypadku stosowania poprzedniej diety, niekoniecznie będzie to skutkowało spadkiem tkanki tłuszczowej.

Dobry przepis na właściwe odchudzanie w domu

Restrykcyjne diety, które powodują szybkie schudnięcie, niosą ryzyko wystąpienia niedożywienia, a także efektu jojo. Natomiast wspomagacze odchudzania nie będą przynosiły żadnych efektów bez wdrożenia odpowiedniej, zdrowej diety redukcyjnej oraz aktywności fizycznej. Jedynym skutecznym naturalnym sposobem odchudzania jest zastosowanie zasad zdrowego żywienia oraz deficytu kalorycznego, a także wdrożenie dowolnej aktywności fizycznej. Odpowiedniej wiedzy na temat zdrowego stylu życia możesz nabyć podczas wczasów odchudzających lub turnusów odchudzających w górach.

Podobne wpisy

Co wyróżnia Nasze obozy w stylu Boot Camp?

Nie jesteśmy zwykłym obozem fitnessowym, aktywnym weekendem czy ośrodkiem odchudzania z treningami. Jesteśmy Boot Camp. Co Nas wyróżnia? MIEJSCE- To nie jest obóz odchudzający gdzie zajęcia są prowadzona na salach fitness. Założeniem jest żeby treningi były w plenerze, na świeżym powietrzu. Mamy do dyspozycji ogródek, altanę, łąki, lasy co się wiąże z kontaktem z naturą, […]